Co roku podczas gali wręczania Oscarów oczy całego świata zwrócone są na gwiazdy filmowe. Ceremonia ściąga tłumy aktorów, których na co dzień podziwiamy za niezapomniane występy i kreacje filmowe. Mało kto jednak wie, że za sukcesem wielu z tych filmów stoją nie tylko aktorzy, czy reżyserzy, ale i firmy działające w branży filmowej. Jedną z nich jest ARRI, która korzysta z rozwiązań Rittal.

W ostatnich latach technika cyfrowa zrewolucjonizowała przemysł filmowy. Cyfrowe systemy kamer wytwarzają ogromne ilości danych, które są z kolei poddawane żmudnemu przetwarzaniu w procesie postprodukcji. Dla przemysłu filmowego bezpieczne i szybkie przetworzenie takich ilości danych jest dużym wyzwaniem. Aby móc to realizować, firma ARRI zmodernizowała swoją infrastrukturę IT z pomocą Rittal.

– W przemyśle filmowym ARRI słynie z wysokiej jakości systemów kamer i oświetlenia. Równie wysokie są także wymagania względem jej infrastruktury IT. Dlatego świadomie zdecydowaliśmy się na rozwiązania systemowe Rittal. Przez lata mieliśmy bardzo dobre doświadczenia dotyczące zarówno produktów Rittal, jak i ich doradztwa i obsługi – mówi Gerald Freundl, IT Operations Manager w ARRI.

ARRI i Rittal w świecie filmu

Przedsiębiorstwo ARRI specjalizuje się w produkcji kamer i oświetlenia filmowego. Opracowuje je zarówno dla przemysłu filmowego, jak i telewizyjnego. Firma świadczy też zintegrowane usługi w zakresie postprodukcji filmów fabularnych czy seriali.

Wypożycza kamery, oświetlenie czy niezbędne przy tworzeniu wielu produkcji – podnośniki. Swoim klientom ARRI oferuje także pełną ofertę usług – od postprodukcji po archiwizację filmów. Do realizacji tych zleceń filmowych, ale również i zamówień z zakresu przemysłu medycznego czy motoryzacyjnego, ARRI wymaga dużych zasobów IT oraz maksymalnie zabezpieczonej serwerowni.

Do budowy nowego centrum danych w Monachium firma wybrała rozwiązania systemowe takie jak szafy TS IT z systemem chłodzenia szeregowego LCP (Liquid Cooling Package). Monitorowanie infrastruktury odbywa się za pomocą systemu Rittal CMC III.

Obiekt firmy ARRI oferuje najwyższy poziom bezpieczeństwa fizycznego – serwerownia została zbudowana wewnątrz budynku, nie ma w niej żadnych okien. Za bezpieczeństwo odpowiadają m.in. systemy kontroli dostępu, kamer oraz szczegółowy monitoring. Przez Rittal, ale wspólnie z ARRI opracowane i zrealizowane zostały także procedury bezpieczeństwa oraz przeglądów i serwisu infrastruktury IT.