Do cyfrowej dystrybucji sygnału wizyjnego i innych treści niezbędne jest wydajne centrum danych. Takiego też potrzebowała oferująca najnowszą technologię i obiekty dla nadawców, domów mediowych i operatorów platform dystrybucyjnych niemiecka firma MTI Teleport. Nad stale rosnącą ilością danych wymaganych do cyfrowej dystrybucji filmów udało się zapanować dzięki komponentom IT Rittal.

Podczas rozmów na temat bezpieczeństwa infrastruktury od wielu przedstawicieli branży IT można często usłyszeć takie hasła jak: „strategie obrony przed złośliwym i szkodliwym oprogramowaniem” czy „odporność na awarie w macierzach RAID”. Często kwestionuje się bezpieczeństwo danych w hotspotach sieci Wi-Fi oraz dyskutuje o biometrycznych metodach uwierzytelniania. Tylko nieliczni zastanawiają się jednak nad pobocznym zagadnieniem, jakim jest stabilne zasilanie elektryczne.

Myśląc o szybkiej i elastycznej, a przy tym bezpiecznej rozbudowie Data Center przedstawiciele firmy MTI Teleport z miejscowości Unterföhring zwrócili się do specjalistów z Rittal. Przedsiębiorstwo od lat bowiem stawia na rozwiązania infrastruktury IT Rittal i ma ku temu dobry powód: nadajniki oraz odbiorniki telewizji satelitarnej, a także transmisja sygnału dla różnych stacji telewizyjnych muszą działać 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Bez zastrzeżeń musi również przebiegać dystrybucja sygnału wizyjnego w pierścieniu światłowodowym o długości 2500 km – nie można sobie przecież pozwolić na zakłócenia podczas transmisji rozgrywek piłkarskich czy wyścigów Formuły 1. Szafa TS IT Rittal, na którą zdecydowała się firma MTI Teleport to systemowe rozwiązanie oferujące maksymalną możliwość rozbudowy oraz wysoki stopień bezpieczeństwa zabudowy.

Przedstawiciele MTI Teleport doskonale wiedzą, że stabilna, właściwie funkcjonująca infrastruktura IT powinna być objęta maksymalną ochroną. Tymczasem częstą reakcją wśród wielu osób z branży IT na pytanie o ochronę przeciwpożarową lub pyło- i wodoszczelność szaf IT bywa wzruszenie ramion. Należy jednak pamiętać, że dla każdej prawidłowo funkcjonującej infrastruktury IT najważniejsze są jej podstawy. Tylko w pełni sprawny oraz kompletny system, składający się z szaf sieciowych i serwerowych, klimatyzacji, rozdziału mocy, zabezpieczenia zasilania, a także przejrzystego monitoringu, może zagwarantować, że zamontowany sprzęt IT jest i pozostanie gotowy do pracy.