Kompleksowa platforma szaf do dowolnych zastosowań w nowoczesnej infrastrukturze IT (sieciowych oraz serwerowych), opierająca się na koncepcji systemu modułowego, który umożliwia szybkie i łatwe dopasowanie do indywidualnych potrzeb klienta standardowych rozwiązań dzięki niekończącej się gamie dopasowanych akcesoriów.
Czytaj dalej
Szafy o szerokich możliwościach prowadzenia i zarządzania kablami, gwarantujące utrzymanie właściwej struktury i porządku w okablowaniu IT. „Kaskadowe” prowadzenie kabli z uwzględnieniem krytycznych promieni gięcia zmniejsza ryzyko ich uszkodzenia.
Czytaj dalej
TE 8000 to elastyczna platforma o bezramowej konstrukcji rozkładanej szafy rack, która umożliwia optymalny dostęp z dowolnej strony podczas instalacji, w czasie prac przy zabudowie lub późniejszej rozbudowie.
Czytaj dalej
Akcesoria, organizery okablowania oraz ramy rozdzielcze Data Rack różnego typu, zapewniające optymalny dostęp ze wszystkich stron w trakcie prac montażowych i instalacyjnych, a także nieograniczony przepływ powietrza dzięki otwartej konstrukcji.
Czytaj dalej
Solidne, wykonane ze stali szafy kolokacyjne z dwoma lub czterema oddzielnymi obszarami funkcjonalnymi, posiadające nośność statyczną do 1000 kg i 2-punktowe ryglowanie. Przednie i tylne drzwi są wentylowane na całej powierzchni.
Czytaj dalej
Każda nowoczesna infrastruktura IT powinna być projektowana i tworzona z myślą o tym, by zapewniała dostępność szaf Rack w wielu różnych konfiguracjach oraz w różnych klasach – we współczesnych realiach rynkowych jest to już niepisany standard. Podstawą, na której buduje się wszystkie infrastruktury informatyczne, są szafy Rack IT. Odpowiedni dobór w tym zakresie ma kluczowe znaczenie, ponieważ pozwala zaspokoić zarówno wymagania o charakterze bieżącym, jak i ze spokojem podchodzić do ewentualnych wyzwań czy potrzeb, jakie pojawią się w przyszłości.
Szafy Rack – jakie wymagania muszą spełniać?
Platforma szaf Rack powinna w pierwszej kolejności być zgodna z obecnymi standardami branżowymi, co pozwoli bez kłopotów projektować infrastrukturę informatyczną na jej bazie. Dziś najczęściej wykorzystywane są szafy Rack o szerokości 19”, należy jednak mieć na uwadze, że w określonych zastosowaniach specjalistycznych korzysta się z szaf o szerokości 21”, 23”, a czasem nawet 24”.
Bezwzględnym wymogiem wobec dobrej klasy szafy Rack jest efektywność chłodzenia. W przypadku szaf Rack IT Rittal wydajność zastosowanych systemów chłodzenia jest wspierana przez separację poszczególnych stref (ciepłej i zimnej) tak, że zimne powietrze nigdy nie jest prowadzone bez potrzeby w pobliżu komponentów, które już zostały schłodzone.
Równie istotne jest optymalne poprowadzenie zasilania wewnątrz szafy Rack – w rozwiązaniach Rittal zastosowano w tym celu koncepcję Zero-U. Oznacza to, że wszystkie listwy zasilające PDU są instalowane między boczną ścianą a ramą montażową, dzięki czemu nie wpływają w żaden sposób na cyrkulację powietrza wewnątrz danej szafy Rack IT, ani nie blokują jakiejkolwiek jednostki wysokości. Dodatkową zaletą jest znacznie łatwiejsze prowadzenie prac instalacyjnych lub konserwatorskich.
Innowacyjne szafy Rack IT Rittal
Szafy Rack dostępne w ofercie Rittal to rozwiązania, które stworzono w taki sposób, aby spełniały wszelkie wymagania, jakie stawia się nowoczesnym infrastrukturom IT. Dotyczy to zarówno kompatybilności ze starszymi generacjami szaf, jak i wydajności, niezawodności, prostoty obsługi, bezpieczeństwa i szybkości montażu. Dzięki wielu innowacyjnym rozwiązaniom technicznym szafy Rack IT Rittal stanowią doskonała podstawę, na której może zostać oparta nowoczesna infrastruktura IT o dowolnej wielkości.
Infrastruktura IT